Kilpailukutsu

IK Falken järjestää Yleisurheilun Suomen mestaruuskilpailut – M/N 16 ja M/N 17 Pedersöressä 7-9.8.2020, Pedersören keskusurheilukentällä (Sursikinkuja 18, 68910 Pännainen).

Ilmoittautumiset: www.kilpailukalenteri.fi

Ilmoittautumiset 30.7.2020 klo 23.59 mennessä kilpailukalenterin kautta.

Osanottomaksu: 18,00 € / laji maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä tilille: IBAN: FI61 5548 0920 0014 66

Jälki-ilmoittautuminen: alle 24 tuntia ilmoittautumisajan päätytyttä. Jälki-ilmoittautumismaksu 108 € / laji.

Osanottooikeus ja kilpailusäännöt: Ilmoittautumis- ja osallistumisoikeus on enintään kolmeen lajiin.

Suomen Yleisurheiluliiton mestaruuskilpailusäänöt

Tiedustelut:

Järjestävä seura: IK Falken

Kilpailujen johtaja: Johan Storbjörk, 050 563 2629, sähköposti: johan.storbjork@multi.fi

Järjestelytoimikunnan puheenjohtaja: Christer Aspfors, 050 336 8749, sähköposti: christer.aspfors@multi.fi

Tietoa kilpailuista ja ohjeet kilpailijoille löydät SM kilpailujen kotisivuilla:

Tervetuloa Pedersöreen!

Lajiohjelma

Perjantai 7.8.  
M16 ja M17  
100 m alkuerät + välierät + loppukilpailu
400 m alkuerät + loppukilpailu
800 m alkuerät
3000 m loppukilpailu
seiväs loppukilpailu
pituus karsinta
moukari loppukilpailu
N 16 ja N 17  
100 m alkuerät + välierät + loppukilpailu
400 m alkuerät + loppukilpailu
800 m alkuerät
3000 m loppukilpailu
pituus karsinta
kiekko loppukilpailu
Lauantai 8.8.  
M16 och M17  
200 m alkuerät
800 m loppukilpailu
2000 m esteet loppukilpailu
110 m aidat alkuerät + välierät + loppukilpailu
3000 m ratakävely loppukilpailu
korkeus loppukilpailu
pituus loppukilpailu
kolmiloikka karsinta
kiekko loppukilpailu
N 16 ja N 17  
200 m alkuerät
800 m loppukilpailu
2000 m esteet loppukilpailu
100 m aidat alkuerät + välierät + loppukilpailu
3000 m ratakävely loppukilpailu
korkeus loppukilpailu
pituus loppukilpailu
kolmiloikka karsinta
kuula loppukilpailu
moukari loppukilpailu
Sunnuntai 9.9  
M16 ja M17  
200 m välierät + loppukilpailu
1500 m loppukilpailu
400 m aidat loppukilpailu
kolmiloikka loppukilpailu
kuula loppukilpailu
keihäs loppukilpailu
N 16 ja N 17  
200 m välierät + loppukilpailu
1500 m loppukilpailu
400 m aidat loppukilpailu
seiväs loppukilpailu
kolmiloikka loppukilpailu
keihäs loppukilpailu